Proč různé kategorie školného? Při výuce jsou si žáci rovni. Náklady na mimoškolní aktivity se hradit musí, ať studijní cesty do Hollywoodu nebo na Slovensko, či soukromé využívání školní techniky. Za poplatek získáte výraznou studijní pomoc. Jde o úspěšné zvládnutí studia i maturity, ne jen o luxus.

Studium na U2B

Maturitní obor, čtyři roky studia nových médií, esportů a tvorby pro sociální sítě. Pro nejlepší absolventy titul BBA. Maturita z češtiny, angličtiny a odborných předmětů. Youtubering, gaming a esporty jsou to, co žáky nejvíc zajímá. Naučí se však mnohem víc: režii, zvukovou a filmovou tvorbu, základy žurnalistiky či grafiku včetně tvorby www stránek. Navíc i programování a herní animaci. Víte, že filmaři i specialisté IT  jsou nejžádanější na současném trhu práce?

Ať jsou
nalevo, nebo
napravo nebo uprostřed...

…politici dali za pravdu vizi školy U2B:

  • „Své děti bych na U2B školu dal,“ exministr školství Dobeš.
  • „Každý by měl studovat to, kde se cítí, že uplatní svoje schopnosti,“ exministr Havlíček.
  • „Školy by měly připravovat na život 21. století,“ ministr Rakušan.

Co dělají
absolventi

střední školy U2B?

U2B multimediální střední škola logo v bílé variantě

Většina z absolventů střední školy U2B jde na vysokou. Filmové a umělecké obory nebo technika a IT. Náš partner, Asociace českých herních vývojářů, úzce spolupracuje např. s matfyzem. Ti, co pokračovat nechtějí, můžou rovnou do praxe. Jen herní průmysl otevírá každý rok 300 pracovních míst.

Naší vlajkovou lodí jsou lukrativní obory youtubering a e‑sporty. Jak na tom profesionální esportovci jsou, se podívejte třeba na seznamzprávy.

Střední škola U2B umožňuje i klasické mediální vzdělávání v oborech souvisejících s IT. Jako „ajťák“ se dnes uplatní každý, zvlášť herní vývojář.

Ne každý jde na VŠ, ne všichni jsou úspěšní youtubeři či esportovci. Ne každého baví IT. Kde tedy ještě najdou absolventi střední školy U2B zaměstnání? V reklamkách, designu a uměleckých branžích, ve filmu, televizi a audiotvorbě, žurnalistice a textové tvorbě… 

Volitelnou nadstavbou je ve škole U2B řemeslná tvorba pro manuálně zručné. Šikovným nabízíme navíc k maturitě výuční list, prostřednictvím zkoušek v rámci Národní soustavy kvalifikací. Více při přijímacím řízení.

Těm, co upřednostní manažerské vzdělání, nabízíme možnost získat po absolutoriu školy profesní titul BBA.

Kdo jsou naši učitelé?

Každý měsíc představujeme jednoho z nich:

Odpovídá ředitel školy

Kde jsou učebny a ateliéry?

Barrandov Studio Praha – filmové ateliéry, Buštěhrad – buštěhradský Disneyland  je sídlem školské právnické osoby, Smečno a Slaný – vždy v dosahu MHD.

Jaký obor vyučujete?

Vyučujeme maturitní obor podle rámcového vzdělávacího programu MŠMT: 82-41-M/17 multimediální tvorba.

Může moje dítě u vás propadnout?

Ano, i to se může stát. Učíme žáky přemýšlet, u nás se látku málokdy stačí nabiflovat. Když dítě studium nezvládá je více možností, jak mu pomoci, ale bez vlastní aktivity to jde jen těžko.

Lze u vás studovat bez školného?

Patříme k nejdražším školám v Česku, nicméně máme možnost různých stipendijních programů. Nadaným žákům, kteří se zúčastňují soutěží a festivalů, nabízíme individuálně i možnost odpuštění školného. 

Učí u vás slavní youtubeři?

Ne, YouTube v našem pojetí není o sebestředných prezentacích, jaké někteří youtubeři předvádějí. YouTube je platforma, která postupně u mladých nahrazuje televizi a patří ji pozornost po stránce vzdělávacích, zábavných i sportovních programů.

Můžou u vás studovat i holky?

Studentky u nás tvoří asi třetinu, obvykle je zajímá fotografie, fashion a design.